کتب -نویسندگان -فارغانات

منتشرشده توسط

آذین

ارشتکس علاقه به تاریخ (ابنیه) شمال هرمزکان فارغان (فارغانات).

5 دیدگاه در “کتب -نویسندگان -فارغانات”

  1. با در نظر گرفتن قدرت امپراطوری در بین تمدنهای باستانی دنیا، امپراطوری پارسی نزدیک به ۲۰۰ سال بر جهان حکومت کرده بود. آنها امپراتوری خود را بر بیش از ۳٫۲ میلیون کیلومتر مربع گسترانده بودند. با معروفیت حاکمان بینظیر و ارتش مجرب و سلحشور، بر قسمتهایی ازهند، یونان و مصر حکمرانی کردند. پیش تر، امپراطوری پارسی به بخشهای کوچکتری تقسیم شده بود که هر بخش توسط رهبری مجزا اداره می شد. کل پادشاهی، تحت فرمان کورش کبیر (II Cyrus) متحد شد. امپراطور در سال ۵۳۳ قبل از میلاد، قسمتهای بیشماری از تمدن بابل و هند را فتح کرد. آنها موفق به حکمرانی در آسیای مرکزی، مصر و اروپا شدند.

  2. هر تمدن را بر اساس فرهنگ‌هایش تعریف می‌کند حتی اگر از جای دیگر مشتق شده باشد. همه تمدن‌ها بعضی خصوصیات مشترک با هم دارند بعضی در نتیجه اشغال یک تمدن دیگر یا در اثر از بین رفتن یک تمدن قبلی به وجود می‌آیند

  3. تمدن به گروهی از انسان‌ها گفته می‌شود که با هم زندگی و کار می‌کنند. آن‌ها با هم یک جامعه را تشکیل می‌دهند که یک فرهنگ واحد دارند. واژه تمدن از «مدینه» گرفته شده که در زبان عربی به معنی «شهر» است و در کل تمدن به معنای «شهرنشینی» است.

    هر تمدن را بر اساس فرهنگ‌هایش تعریف می‌کند حتی اگر از جای دیگر مشتق شده باشد. همه تمدن‌ها بعضی خصوصیات مشترک با هم دارند بعضی در نتیجه اشغال یک تمدن دیگر یا در اثر از بین رفتن یک تمدن قبلی به وجود می‌آیند.

    تمدن‌ها از مفهوم دولت-شهر به وجود آمده‌اند، اجتماعی از چند دولت-شهر در یک منطقه از جهان که منبع خوراک مشترک و دولت یک شکل داشته باشد می‌تواند باعث ایجاد ساختارهای اجتماعی متفاوت شود که روش مشترکی برای بنا نهادن روش زندگی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *